Natáčení v ZŠ Lupáčova

V pátek 11. 5. 2018 jsme v ZŠ Lupáčova na Praze 3 natáčeli spolu s ČT:D část  reportáže o Hravém architektu. Zároveň jsem se mohli podívat, jak si děti s letošním tématem poradily a co jim paní učitelka vymyslela za aktivity.

Na natáčení jsme pozvali i paní starostku Prahy 3 Ing. Vladislavu Hujovou, která dětem stručně řekla, co je důležitého na architektuře a co bude v blízké budoucnosti potřeba v rámci Prahy 3 řešit v této oblasti.

Také proběhla odborná přednáška pro třídu a to z úst Ing. arch. Václava Aulického. Pan architekt děti provedl, jak lidé bydleli od pravěku až po současnost. Vyzdvihl důležité aspekty práce architekta a také zmínil celou řadu kladných i záporných stránek své práce.

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

Reportáž se bude vysílat po vernisáži výstavy v Senátu (22. 5.) buď v úterý nebo ve středu ve Zprávičkách na ČT:D.

Zpětná vazba ze ZŠ Chotěšov

Jsme rádi za zpětnou vazbu a to zejména od dětí. Proto jsem poprosili, zda li pro nás děti nemají nějaké vzkazy, abychom věděli, že to co děláme má pro děti smysl a také abychom napravili své nedostatky.

Jako první zareagovala ZŠ Chotěšov. V galerii se můžete podívat na krátké slohové práce a hodnocení dětí.

This slideshow requires JavaScript.

Také nám paní učitelka Hana Duffková poslala fotografie z prohlídky v Clam-Gallasově paláci, tak se můžete podívat, jak si to děti užily.

This slideshow requires JavaScript.

Předvánoční setkání v Plzni

V pondělí 11. 12. 2017 jsme uskutečnili na půdě plzeňského biskupství setkání, na kterém děti ze ZUŠ Plzeň předali maketu panu biskupovi Tomášovi Holubovi. V rámci letošního projektu Hraví stavitelé chrámu zaměřeném na baroko jsme navázali spolupráci se čtyřmi školami a to z Plzně, Ostravy, Prahy a Přelouče. Každá škola dostala k uměleckému zpracování jednu maketu. Makety byly vystaveny na výstavě v Clam-Gallasově paláci v Praze a ve WHC UNESCO v Paříži. Nyní dětem makety vracíme, aby je mohly slavnostně předat povolané osobě.

Děti ze ZUŠ Plzeň, pod vedením pana ředitele Karla Syky, zpracovaly maketu průčelí plzeňského biskupství. Tato maketa sklidila na výstavách všeobecný úspěch. Návštěvníci se u ní často zastavovali a nevěřili, že to opravdu je dílo dětí.

 

This slideshow requires JavaScript.

Autorem makety je Aleš Marboe.

Pan biskup si se všemi dětmi podal ruku, stihl se naučit jejich jména a pozval je dokonce do své kanceláře, kde jim ukázal nástěnnou malbu na stropě, kterou inspirovala pýcha plzeňské katedrály sv. Bartoloměje, Plzeňská Madona. Také dětem udělal malou autogramiádu a všem jmenovitě podepsal PFka s přáním požehnaných svátků.

Děti na oplátku přinesly své grafiky s plzeňskou tématikou. ZUŠ Plzeň jako jediná základní umělecká škola dělá se svými žáky litografii.

Příští pondělí budeme dělat další setkání , tentokrát v Ostravě.

This slideshow requires JavaScript.

Barokní videa od škol

Multimediální medailony zaslané na letošní ročník projektu Stavitelé chrámů

Barokní Plasy
ZŠ Plasy

Barokní Valtice
ZŠ Valtice, 3.A

Chotěšov
ZŠ Chotěšov, 3.A

Pozvánka k návštěvě barokního kostela sv. Rocha na Žižkově
ZŠ a MŠ Jarov, 4.A

Baroko a my v Tachově
ZŠ Tachov Kostelní 583