Maďarsko – Máriaremete

Město, Stát: Budapešť, Maďarsko
Název ZŠ: Máriaremete-Hidegkúti Ökumenikus Általános Iskola
Ředitelka: István Csere
Web: www.oku.hu

O škole:

Naše škola je na kraji Budapešti, na záhradní městě Hidegkút. Je to zajímavá škola, protože to je státní ale křesťanská. Učí se v naši škole poměrně 500 dětí, kteřá vedle učení mají rádi hrát hudbu a zpívat, číst, kreslit, cvíčit se sport. To je hezké a dobré místo.

Lektoři: Ernő Kálmán Dla, Schmittné Makray Katalin

Téma lekce: Minister Kuno Klebelsberg a jeho kulturní činost v Maďarsku ve 20-ých a 30-ých letech minulého století, hlavně v architektuře a sportu

Zúčastněné děti (4.A Lípa):

Flóra Alföldi, Dániel Arató, Zerind Bács, Anna Bándi, Bulcsú Bártfai, Benedek Burmeister, Dorottya Csermák, Adél Deutsch, Máté Ernődi, Boglárka Gál, Flóra Geiszter, Robin Gruber, Krisztina Hingyi, Benedek Illyés, Villő Jánosi, János Csaba Kass, Dávid Kerényi, Donát Kósa, Kincső Kovács, Laura Látrányi, Zalán Lélfai, Torda Molnár, Miklós Patziger, Kata Gizella Sira, Viktória Venczel, Emese Zsiga

Popisky fotek:

  1. Venkovská chata s čápem a kočárem, Zerind Bács, 10 let
  2. Rybářská bašta na hradu v Budě, Bulesú Bártfai, 10 let
  3. Imaginární město, Dorottya Csermák, 10 let
  4. Balkóny, Adél Deutsh, 10 let
  5. Basilika Svatého Štěpána v Pešti, Benedek, Illyés, 10 let
  6. Věže a střecha Matyášova chrámu na hradu v Budě, Kata Gizella Sira, 10 let

Obrázky dětí:

Fotografie ze školy:

One thought on “Maďarsko – Máriaremete”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *