Kontakt

Marta Kolmanová

Ředitelka projektu

GSM: +420 725 525 321

Petr Ivanov

Předseda spolku Hravý architekt
GSM: +420 606 654 121
ivanov@hravyarchitekt.cz

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Partneři

Záštity


Istituto Comprensivo Italo Svevo

Istituto Comprensivo Italo Svevo ICEAUni PadovaIT InstItálie

www.istitutocomprensivo.it

ředitel: Dirigente Scolastica Dott. Marina Reppini
učitelka: Concetta Bocchetti

O škole:Škola „Italo Svevo“ je tvořena pěti různými školami a nachází se v Terstu v ulici Via Italo Svevo. Budova má tvar písmene C: to umožňuje využít velký prostor jako dvůr. A díky tomuto tvaru výhled z tříd směřuje jak na ulici, tak na přístav Terstu.
Institut vznikl v roce 1884 jako námořní hospic společností Přátelé dětství a měl za cíl podporovat blaho dětí, hlavně těch z nevýhodněných tříd. Na začátku 20. století byl institut odkoupen rakousko-americkou plavební společností s cílem zajistit ubytování pro imigranty, kteří se hrnuli do Terstu. Dnes zde sídlí dvě základní školy, jedna střední škola a slovinská základní škola.
Vybaveny jsou projekční místností, výtvarným ateliérem, aulou, sborovnou, sekretariátem a kanceláří ředitele. Má vysokorychlostní připojení na internet a interaktivní multimediální tabule. Škola nabízí možnosti různých sportovních v plně vybavené tělocvičně a hudebních aktivit v hudební třídě s mnoha nástroji k dispozici. Třídy a kanceláře jsou rozmístěny po čtyřech patrech.
Hravý architekt měl veliký úspěch! Děti byly pozvány na prohlídku kolem města, kde si vybraly místa a architekturu, která je zaujala a inspirovala nejvíce. Kreslily dlouho, diskutovaly a nakonec vybraly výkresy, které jsou podle nich nejkrásnější a nejvěrnější! Nakonec přednáška s profesorem Giordanem z Univerzity v Padově vtáhla malé umělce, v první řadě, do pojmutí kulturního dědictví kolem nich!

Lektor: Andrea Giordano (profesor, Univerzita v Padově)
Téma lekce: Umění, dědictví a obraz

Zúčastněné děti (4. třída):
Manuel Betianu, Eduart Bibaj, Amanda Biecar, Caterina Bissaldi, Samuele Caris, Alessia Castiglione, Giulia Della Festa, Erik Fontanini, Diego Giorio, Demis Hudorevic, Giorgia Iurkic, Maja Lazovic, Nichita Maximciuc, Michele Mennelli, Dario Mestroni, Michele Papagna, Ester Sechi, Sara Sefidanoska, Miriam Spizzamiglio, Valentina Tesi, Ares Tosolin, Matilde Vascotto

Istituto Comprensivo Italo Svevo Istituto Comprensivo Italo Svevo Istituto Comprensivo Italo Svevo

Istituto Comprensivo Italo Svevo Istituto Comprensivo Italo Svevo Istituto Comprensivo Italo Svevo

 
|
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace