Kontakt

Marta Kolmanová

Ředitelka projektu

GSM: +420 725 525 321

Petr Ivanov

Předseda spolku Hravý architekt
GSM: +420 606 654 121
ivanov@hravyarchitekt.cz

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Partneři

Záštity


HRAVÉ „LENTILKY“ V MARIÁNSKÉ TÝNICI

Tisková zpráva
Praha/Mariánská Týnice, 5. června 2017

Šest základních škol, šestero tematických obrázků a přes sto dvacet barevných čepic. VSantiniho Mariánské Týnici to na Mezinárodní den dětí hučelo jak vúle. Slavnostní vernisáže výstavy Krajinou barokního Plzeňska se totiž účastnili všichni malí umělci, kteří se letos zapojili do projektu Hraví stavitelé chrámů. Jde již o pátý ročník úspěšného mezinárodní výtvarně-architektonického projektu spolku Hravý architekt.

SHravým architektem se děti za posledních pět let podívaly do Valdštejnské jízdárny, Mariánské Týnice nebo přímo do srdce Českého království, na Pražský hrad. „Tam zaměstnanci hradní správy překřtili naše dětské skupinky, barevně odlišené od ostatních návštěvníků, na lentilky, a už jim to zůstalo,“ vysvětluje Sylvia Hanáková, ředitelka spolku Hravý architekt, jak spolu souvisí zrovna barevné čokoládové bonbony a dětský projekt.

A protože se rozdělení podle barevných čepiček osvědčilo, nesměly „lentilky“ chybět ani vMariánské Týnici. „Děti si smuzejními průvodci prošly jednotlivé expozice, prohlédly si kostel iklášterní ambit. Myslím, že vnašich zahradách už dlouho nebylo tolik barevných hlaviček jako 1. června při slavnostní vernisáži. Ačkoli vkostele si čepice všichni sundali,“ říká súsměvem Václav Podestát, kurátorMuzea agalerie severního Plzeňska vMariánské Týnici.

Nad výstavou převzali záštitu Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský, a Josef Bernard, hejtman Plzeňského kraje.

Kontakt
Sylvia Hanáková,
ředitelka spolku Hravý architekt
tel. +420 725932162
e-mail: hanakova@hravyarchitekt.cz
www.hravyarchitekt.cz

 
|
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace