Letošní ročník mezinárodního výtvarně-architektonického projektu Hraví stavitelé chrámů, který společně realizují spolek Hravý architekt a festival Czech Architecture Week, má před sebou první výstavu.

Jen málo krajů v České republice se může pochlubit tak vysokou koncentrací barokních památek jako právě ten Plzeňský. Jejich postupná obnova vede ktomu, že zde tito zdánlivě němí svědkové minulosti vstávají jako bájný pták fénix z popela. Je tomu tak i v Mariánské Týnici, bývalém proboštství cisterciáckého kláštera v Plasech, které bude tvořit úchvatnou kulisu naší první letošní výstavy.

V ambitu tohoto úchvatného barokního skvostu se bude od 1. do 30. června 2017 konat výstava Krajinou barokního Plzeňska, kterou společně pořádají spolek Hravý architekt, společnost Czech Architecture Week, Muzeum a galerie severního Plzeňska a Plzeňský kraj. Expozice, která vznikla zprací dětí sedmi základních škol Plzeňského kraje, se pokusí představit zdejší kulturní dědictví poněkud netradičně, dětskou optikou. Návštěvníci se tak mohou těšit na výtvarná díla, jejichž společným jmenovatelem je baroko.

Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí, více informací na www.marianskatynice.cz a www.hravyarchitekt.cz.


Termín výstavy: 1. – 30. června 2017 (vernisáž – 1. června 2017 od 11 hodin v Ambitu proboštství Mariánské Týnice.)

Místo konání: Muzeum a galerie severního Plzeňska, Mariánská Týnice 1, 331 41 Kralovice

Výstava je pro návštěvníky otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 18:00 hodin.

Organizátoři: Hravý architekt, z.s., Czech Architecture Week, Plzeňský kraj, Muzeum a galerie severního Plzeňska.


Stáhněte si níže pozvánku na výstavu. Těšíme se na Vaší návštěvu!