Modernist Kids

 

CO?

11. mezinárodní projekt Hravý architekt s názvem Modernistické děti je zaměřen na výuku dětí o významu, kterou mělo modernistické hnutí na počátku 20. století pro formování našich dnešních měst, a to tak, aby byly domy a budovy funkční, pohodlné, technologické a estetické a které nás ještě dnes stále ohromují. Projekt pomůže dětem najít, objevit a ocenit poklady modernistické architektury v jejich vlastních zemích a městech.

 

KDY KDE?

Od 1. června do 31. srpna 2023 v Domě dětí na Pražském hradě. Po úvodní výstavě v Praze bude kolekce cestovat do několika dalších zemí.

 

KONCEPCE

Hravý architekt je projekt, který se vždy snaží najít zajímavá a poutavá architektonická témata pro práci s dětmi. V letech 2022-2023 chceme cestovat zpět v čase s našimi hravými architekty a dozvědět se o modernistickém hnutí, jeho filozofii a estetice, jeho zaměření na funkcionalismus a využití nejinovativnějších technologií té doby k vytváření domů a budov se slibovaným komfortem budoucnosti. Modernistická architektura a ideály funkcionalismu zasáhly prakticky celý svět v době, kdy globalizace nebyla tou obrovskou silou, jakou je dnes. O to více fascinující je dnes pracovat s několika školami z celého světa, které mohou sdílet dětský pohled na modernistické konstrukce například z Tel Avivu do Brazílie, Tokia, Berlína, Londýna, Mexico City a mnoha dalších míst, s autentickými klenoty architektury z počátku 20. století.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *