ZŠ a MŠ Červený vrch

LOKALITA
Praha 6, Česká republika

WEBOVÉ STRÁNKY
www.zscvrch.cz

O ŠKOLE

Naši školu najdete na stejnojmenném sídlišti. Poprvé zde do lavic 30 tříd usedli žáci v roce 1965. Dnes máme 700 žáků ve 29 třídách.  Součástí školy jsou dvě mateřské školy – Pod Novým lesem s 45 dětmi a od konce září 2010 nová mateřská škola v pavilonu proti škole s 50 dětmi.  Jsme bezbariérovou školou.

 Za posledních několik let hlavní budova prodělala značnou proměnu. Svou novou světle modrou fasádou se dnes stala škola výraznou dominantou, která zaujme nejen při pohledu z Evropské ulice, ale i ze střešovické strany. V létě 2010 rovněž prošel rekonstrukcí i pavilon. Ze staré omšelé budovy se stává krásné moderní školní zařízení – ve dvou podlažích sídlí mateřská škola, ve třetím pak dvě třídy školy a odpoledne družina.

Škola má velký areál, v němž mimo jiné najdete zrekonstruované víceúčelové hřiště s umělým povrchem, běžecký ovál  a sektor pro skok daleký s umělým povrchem,  školní zahradu, ale také vyhřívaný venkovní bazén, který je v provozu v jarních a podzimních měsících. Vnitřní vybavení odpovídá běžnému standardu, vedle dvou tělocvičen máme také posilovnu určenou především obyvatelům sídliště, školní a keramickou dílnu, zimní zahradu, zrekonstruované učebny fyziky a chemie s laboratořemi, informační centrum s krásnou knihovnou, dvě počítačové učebny.  Počítačová síť je rozvedena do všech učeben a kabinetů, počítač je v každé učebně.  V 16 učebnách jsou instalovány interaktivní tabule.