7. ročník Hravého architekta

Hravý architekt letos již po sedmé

Mezinárodní výtvarně-architektonický projekt Hravý architekt potvrzuje svojí rostoucí úspěšnost na národní i mezinárodní úrovni letošním vstupem již do svého sedmého ročníku. Nové téma, které vyhlásili organizátoři pro letošní ročník je Moje Architektonické dědictví.

Projekt si klade za cíl, podobně jako v předchozích letech, zábavnou formou rozvíjet povědomí dětí v oblasti architektury, kultury a historie. Výlučnost projektu, kterou si získal respekt u nás i v zahraničí, tkví především v přístupu k dětem či lépe řečeno, dětí k tématu. Děti se stávají nedílnou součástí tvůrčího procesu, kdy architekturu vnímají bez školometských pouček či náročných historických a společenských souvislostí.  Mohou tak zcela spontánně a nezaujatým pohledem přenášet své dojmy na papír. Tím se učí objevovat nové od základu a bez příčin. Utvářejí si tak zároveň hlubší a nepředpojatý vztah k architektuře a historii v ní ukryté. Výsledky a ohlasy předchozích šesti ročníků znovu potvrzují myšlenku tvůrců projektu, že jde o nejlepší způsob, jak děti aktivně zaujmout pro vnímání svého okolí a souvislostí, které jej dlouhodobě utvářely.

I letošní 7. ročník Hravého architekta je tradičně připravován ve spolupráci se Správou Pražského hradu. Výstava prací, vytvořená dětmi na téma Mé Architektonické dědictví, se uskuteční v průběhu října v Rudolfově Slévárně Pražského Hradu. Výstava je určená především dětem a bude přístupná i pro všechny školy, které se zúčastní kresbami architektonických památek svých měst či krajů. Dopravu zajistí České Dráhy, které jsou partnerem výstavy.

Ještě dříve vás ale tvůrci projektu zvou na oslavy Dne dětí v Senátu s Hravým architektem, který letos připadá na 1. června 2019.  Oslavy mezinárodního dne dětí jsou připravované ve spolupráci se Senátem ČR začátkem června a jsou již tradičně pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horské.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *