Hravý architekt se poprvé představí v zemi fascinující kultury Aztéků a Mayů

HRAVÝ ARCHITEKT se poprvé představí v zemi fascinující kultury Aztéků a Mayů. MEXICO CITY – výstava 100 let hravé architektury 

EXHIBICIÓN 100 AÑOS DE ARQUITECTURA, JUGANDO

MUSEO DE HISTORIA NATURAL DE LA CIUDAD DE MÉXICO

Poprvé v historii Hravého architekta se dostáváme do Střední Ameriky. Od 3. července do 31. srpna 2019 se v Mexiku koná mezinárodní výstava dětských obrázků Hravého architekta.

Mexico se poprvé zapojilo do tohoto výtvarně-architektonického projektu pro děti základních škol již v roce 2015. Odezva byla vynikající. Od té doby se mexické školy pravidelně zapojují do všech našich dalších ročníků, aby nám představily nevšední architekturu jejich země. Měli jsme již to potěšení spolupracovat s Colegiem Hebreo Sefaradí, školou Bet Hayladim, Baden Powell School, nebo Liceo Franco Mexicano. Všechny tyto školy sídlí přímo v jejich historickém hlavním městě.  S radostí jsme tedy připravili výběr nejkrásnějších obrázků mexických školáků, kteří svou architekturu představili na našich tematických výstavách „Památky mého kraje“ (2015), „Architektura za časů Karla IV“ (2016), „Baroko očima dětí“ (2017) a „100 let hravé architektury“ (2018). Samozřejmě se také představí díla, která byla součástí loňské výstavy pořádané u příležitosti oslav 100 let od vzniku Československé republiky. Zapůjčené práce dětí odputovaly z Prahy do dalekého Mexika. Výstava v Museo de Historia Natural  potrvá celé dva prázdninové měsíce. A právě nyní probíhají poslední přípravy před slavnostním zahájením, a to díky spolupráci s Přírodovědným muzeem v Mexico City a ateliéry Arditti+RDT Architects a Serrano Monjaraz Architects. Fotky z příprav nám právě zaslal náš spolupracovník – hravý architekt Daniel Perogordo.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *