Itálie

Město, Stát: Padova, Itálie

Název ZŠ: Centro Montessori Padova scuola Primaria

Ředitel: Insegnante Francesca Schiavon

Web: www.centromontessoripadova.it

 

O škole:

Naše základní škola Montessori se nachází ve středu města Padova. Skládá se ze sedmi tříd rozdělených podle věku. Budova školy byla nedávno zrekonstruována tak, aby vyhovovala všem předpisům, a je umístěna v krásném parku.

Účelem základní školy je organizovat vzdělávací cesty, které zohlední individuální potřeby každého dítěte, a to z hlediska schopnosti přijímání informací, kulturního prostředí, obtížnosti, potenciálu a zdrojů. Znalost chápeme jako oblast interakce mezi těmi, kdo ji potřebují, protože je pro ně zdrojem a prostředkem pro budování jejich vlastní autonomie a identity (máme na mysli děti), a těmi, kdo takovými znalostmi nejen disponují, ale jsou schopni najít způsoby, cesty a prostředí, jejichž prostřednictvím bude toto budování dětem umožněno.

 

 

Téma lekce: Angličtina, matematika, historie, zeměpis a vědy v obrazech

Zúčastněné děti (4. třída):

Almasi David, Bellesso Giada Letizia, Bellesso Soléa Josefina, Braggion Carlotta, Brena Luca, Chiovato Andrea, Cortese Laura, De Checchi Laura Vittoria, Dupon Leonardo, Grazia Matilde, Lucietto Vittoria, Petrillo Anita, Rogora Daniele, Rossi Elisabetta Letizia, Rossi Grabriele, Varagnolo Pietro, Zacchello Pietro, Zoso Anna

Popisky fotek:

  1. Chiesa della Salute di Venezia, Leonardo Dupont, 10 let.
  2. Chiesa della Salute di Venezia, Braggion Carlotta, 10 let.
  3. Chiesa della Salute di Venezia, Zoso Anna, 10 let.
  4. Chiesa della Salute di Venezia, Brena Luca, 10 let.
  5. Chiesa della Salute di Venezia, Rogora Daniele, 10 let.
  6. Chiesa della Salute di Venezia, De Checchi Laura, 10 let.

Práce dětí:

Fotografie ze školy: