Udržitelný svět 2022

10. ročník mezinárodního výtvarně architektonického projektu Hravý architekt představuje téma „Udržitelný svět“. V roce 2020 budeme hravě zkoumat udržitelnost a dozvíme se o nejdůležitějších věcech, které se starají o naši planetu a lidi, a představíme si společně jak může být svět lepší. Máme v úmyslu pozvat více než 40 mezinárodních škol na Pražský hrad a přijmout více než 600 dětí.

Pro rok 2022 byl Hravý architekt inspirován 17 cíli OSN pro udržitelný rozvoj a upravil je pro děti ze základních škol ze všech koutů planety. Chceme, aby děti prozkoumávaly, učily se a objevovaly všechny činnosti, které přispívají ke zlepšení kvality života všech lidí a které pomáhají chránit naši domovskou planetu.

Zveme děti, aby si představily svůj vlastní udržitelný svět z hlediska architektury a umění a sdílely svou vizi s námi a se stovkami hravých architektů, kteří se projektu zúčastní. Abychom jim v tom pomohli, připravili jsme pracovní příručku vysvětlující nejdůležitější cíle udržitelnosti, z nichž si děti mohou vybrat své oblíbené, aby vytvořily svá umělecká díla.

Podívejte se na 17 cílů pro udržitelný svět zde

 


Kdo se může zúčastnit?

Pokud jste architekt, historik umění, učitel, student nebo jen někdo, kdo má zájem pracovat s místní školou a šířit poselství udržitelnosti, můžete se zapojit do projektu Hravý architekt: Udržitelný svět. Hledáme základní školy a děti od 4. do 6. ročníku. Napište nám své dotazy a připomínky na info@hravyarchitekt.cz

Přihláškový formulář pro školy si můžete stáhnout zde: 

Pracovní manuál ke stažení zde: