Výstava Moje architektonické dědictví v Rožmberském paláci na Pražském hradě

Pro letošní již 7. ročník mezinárodního výtvarně-architektonického projektu pro děti 4. a 5. tříd základních škol jsme zvolili téma Moje architektonické dědictví. Jako každý rok, tak i letos budeme pořádat výstavu dětských prací, a to v termínu od 1.10. do 30.10.2019  v Rožmberském paláci na Pražském hradě.

Záštitu projektu udělili: kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský, Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu PČR a Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí ČR.

Organizátoři: Kancelář Prezidenta Republiky, Správa Pražského Hradu, Hravý architekt a Czech Architecture Week

O Nás:

Spolek Hravý architekt z.s. je nezisková organizace, která si vytkla za cíl vzdělávání v oblasti architektury a kulturních dějin. Společně s dalšími partnery z tuzemska i zahraničí již sedmým rokem připravují mezinárodní výtvarně-architektonický projekt Hravý architekt, který má tyto dvě oblasti přiblížit zejména dětem, a to jak v České republice, tak v zahraničí.
Téma letošního ročníku je Moje architektonické dědictví.

Cíl projektu:

Popularizace architektury a kulturních dějin, seznámení dětí s architekturou jejich města, kraje a obce prostřednictvím výtvarné soutěže. Jejich úkolem je vybrat a zpracovat historickou, nebo moderní architekturu v jejich okolí. Vybrané práce budou reprezentovat příslušnou školu a stanou se součástí mezinárodní putovní výstavy Hravý architekt-Moje architektonické dědictví.

Zadání projektu pro základní školy:

Tato kreativní výtvarná soutěž je určená pro 1 vybranou třídu žáků ze 3. nebo 4. ročníku, kteří se svými vyučujícími vyhledávají a následně kreslí zajímavé historické nebo současné stavby ve svém okolí.

Výtvarná sekce (povinná)

  • Formát a techniky

Děti mohou vybírat z následujících technik: malba, koláž, kresba, linoryt, tisk; k tomu pak mohou využít těchto nástrojů: tempera, akvarel, inkoust, tuš, uhel, tužka, pastel apod.
Formát A3 (297 x 420 mm) – formát je důležité dodržet, jinak práce nelze zařadit.

Obrázek je opatřen popiskem a krátkou informací o historii ztvárněného objektu

Hodnocení – jednotlivé práce zhodnotí samy děti a společně vyberou šest nejlepších. Ty budou následně vystaveny na panelu příslušné školy, kterou reprezentují při hlavní výstavě v Praze a výstavách v dalších zemích světa.

Termín dodání: obrázky škola/třída přiveze do Studia hravého architekta v Rožmberském paláci

Multimediální sekce (dobrovolná)

  • Medailon

Nástroje – mobilní telefon, digitální fotoaparát, počítač apod.

V krátkém, 1–2 minuty trvajícím multimediálním medailonu (video/animace/prezentace) mohou děti představit zajímavou architekturu a pozvat do svého města, kraje či obce.

Jednotlivé práce se objeví na sociálních sítích a webových stránkách spolku Hravý architekt

Termín zaslání organizátorovi: do 25.6.2019

  • Maketa (dobrovolná)

Přihlášená třída/škola navíc může společně vyrobit model některé památky z jejího regionu. Hotové makety budou také vystaveny na výstavě Moje architektonické dědictví.

Volba materiálu je na uvážení pedagoga školy

    • keramika, modelína, hlína
    • papír, špejle; kombinované techniky
    • pěna, molitan, polystyren
    • popisek-název ztvárněném objektu

Termín dodání: maketu škola/třída přiveze spolu s obrázky do Studia hravého architekta v Rožmberském paláci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *