Návštěva žáků 4.A ZŠ Ústecká v Senátu PČR

Návštěva žáků 4.A ZŠ Ústecká v Senátu PČR

V úterý 28. 5. 2019 se žáci 4. A vypravili hned ráno do Prahy. Vedení školy je přihlásilo na Den dětí v Senátu s Hravým architektem, tento den totiž byla také slavnostně zahájena výstava 100 let hravé architektury. Byly zde vystaveny vítězné práce z loňského ročníku soutěže. I naši žáci v letošním roce vytvoří podobné dílo, se kterým budou soutěžit. Snad se dílo podaří a získají také nějakou cenu.

Praha nás přivítala deštivým počasím, ve Valdštejnské zahradě to ale přesto hýřilo barvami. Větší barevné skvrny patřily deštníkům a menší skvrny patřily batohům, pláštěnkám a barevným kšiltovkám, které účastníci dostali od organizátorů akce. Našemu Pardubickému kraji patřila barva zelená. Kromě našich dětí tu byly ještě děti ze ZŠ Třebovská v Ústí nad Orlicí a jedna třída z Pardubic.  Po našem boku se v Senátu objevil i místostarosta našeho města Josef Kopecký.

Naší hostitelkou byla kromě organizace Hravý architekt také paní Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky, díky které si později účastníci postupně mohli prohlédnout reprezentační prostory Albrechta z Valdštejna. Děti po přivítání  potěšilo krátké vystoupení Adama Mišíka.

Po skončení programu jsme navzdory dešti pokračovali v našem dalším programu. Čekal na nás Hrad se svými památkami. Důkladně jsme si prošli Svatovítskou katedrálu, ve Vladislavském sále jsme si připomněli jeho význam v historii našeho státu. Poseděli jsme v bazilice Sv. Jiří a navštívili Zlatou uličku. Seznámili jsme se s památkami různých stylů.

Přes Kampu jsme se dostali ke Karlovu mostu, došli jsme na Staroměstské náměstí, prohlédli si hlavní památky. Stihli jsme i putování apoštolů na orloji a nakonec jsme se přesunuli na Václavské náměstí a na nádraží. Cesta domů rychle uběhla.  Přes nepřízeň počasí jsme byli s naším výletem spokojeni a řádně unaveni jsme se s rodiči vydali do svých domovů.

Byl to zajímavý, sice deštivý, ale přece jen hezký den.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *